son! üç..iki..bir.

acayip bişey ..sukunet ama heyecan..rıza ama stres..

son günler dakikalar vs.işte ne bileyim..

kimsenin hesabına kalmıyo bu işler. Yalnız O cc. biliyor.

as

hamilelik hakkında herkes pek çok şey yazıyor internette lakin herkesin kendine özgü bir serüveni var tabii 🙂 hoş, stresli, koşturmacalı yada uykulu . bir başka dönem kadının hayatında hamilelik evresi. her türlü normal halinden soyunup anneliğie hazırlandığı,  kendisini tanıyamadığı belki yeniden keşfe çıktığı; başta uykulu, sonra alışımış, zamanla yeni kıyafetlerle tanışan, alakasız zamanlarda duygusala bağlayan, hele evliliğin ilk dönmelerinde ise eşine “Allah yardım etsin” denilecek cinsten acayip bi psikolojide olan, bir vakit bakımlı bir vakit salaş ama her daim yenilik içinde ve yeni bir şey’e, inanılması güç tek mucize kelimesiyle ifade edilecek bir gerçeğe hazırlık halinde.

kayınvalidem hamilelik için bişey söyledi geçen gün; hamile kalıpta ya da bilipte bir çocuğun anne karnındaki gelişimini inanmayana şaşarım. Yaratılışın her evresinden öte birebir kadında gösterdiği etkileşimlerle imana büyük bir destek ve yaşanımış bir delil.

bu süreçte bende kendi deneyimlerimi ufak ufak notlar halinde yazmak istedim lakin; yine planlı bir yazma eylemini gerçekleştiremedim. 😦 🙂

bu güzellikler hakkında bir şeyler yazabilmek hesaplamalara göre son günümü, bebişiminde dünyaya gözlerini açması gereken ilk gününü gösteren vakte nasipmiş. 

dostlarımdam dua dileyerek veseelam…

Reklamlar

ne demiştiniz?

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s